Ulżyj sobie w cierpieniu – 8 porad dla alergików

Jesień może być najgorszym czasem dla osób cierpiących na alergię. Niektóre gatunki traw, drzew i krzewów pylą w tym czasie. W tym samym okresie zamykamy okna – wystawiając się na działanie kurzu wewnątrz pomieszczeń. Chodząc po jesiennych liściach, będąc zamkniętym w domu nie zapomnij o swoim zdrowiu!

Kilka porad służących ograniczeniu konsekwencji alergii:

  • zaopatrz się w osuszacz powietrza – wilgotne powietrze to znakomite miejsce dla rozwoju roztoczy i grzybów.

  • dbaj o siebie – jednym z najlepszych sposobów na zminimalizowanie kontaktu z alergenami jest regularne mycie włosów (które znakomicie „zbierają” pyłki z otoczenia) i oczyszczenia swojej skóry. Konieczne jest także zmienianie obuwia i ubrań przed wejściem w przestrzeń mieszkalną.

  • sprawdzaj poziomy pyleń – jeżeli teren na którym mieszkasz znajduje się w obszarze pyleń, najlepiej unikaj wychodzenia na zewnątrz.

  • nie susz ubrań na zewnątrz – pranie wywieszone na podwórzu, czy w ogrodzie jak magnes przyciąga pyłki kwiatowe i grzyby. Stąd znacznie lepiej suszyć ubrania wewnątrz.

  • używaj klimatyzacji – sypialnia to miejsce w którym spędzasz 1/3 dnia. Stąd używanie klimatyzacji (zwłaszcza z odpowiednimi filtrami) może sprawić, że wreszcie się wyśpisz.

  • poszukaj odpowiedniej opieki lekarskiej – testy na obecność alergenów, odpowiednie leki mogą ulżyć w twoich cierpieniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *