Leki antyhistaminowe – podstawa leczenia alergii

Alergia to nie powód do obaw, jeżeli rozpoczniemy z nią walkę w odpowiednim momencie, czyli już na początku wystąpienia pierwszych symptomów choroby. Powinniśmy uważać na nasze zdrowie i obserwować charakterystyczne zmiany, ale też bez przesady, żeby z każdym lekkim katarem nie biegać do alergologa.

Okazuje się jednak, że nawet bardzo dokuczliwe objawy nie muszą być skonsultowane z lekarzem. Otóż bez recepty otrzymamy w aptece doskonałe farmaceutyki, które są wstanie złagodzić wszelkie dolegliwości związane z alergią.

Te leki odpowiedzialne są za blokowanie wytwarzania histaminy, która jest odpowiedzialna za występowanie alergicznych reakcji. Leki przeciwhistaminowe, zmniejszają dokuczliwe objawy, takie jak świąd, zaczerwienie, wysypkę czy obrzęki.

Jednak na nawracające objawy alergii i silne zmiany warto udać się do specjalisty, który z pewnością zapisze również leki hamujące wytwarzanie histaminy. Leki na receptę, również te dla alergików, posiadają większą dawkę leku, a przez to wykazują silniejsze i skuteczniejsze działanie.

Warto również podkreślić, że leki na receptę mają więcej tabletek w opakowaniu, co staje się niezwykle istotne w przypadku długotrwających alergii oraz wiąże się z mniejszym wydatkiem. Dostępnych jest wiele postaci leków, hamujących objawy alergii.

Między innymi tabletki oraz syropy, a także krople i aerozole do nosa. Dzięki temu można szybko i skutecznie złagodzić zarówno kaszel, jak i katar alergiczny.