Jak zapobiegać alergii – czy jest to możliwe

Jak zapobiegać alergii – czy jest to możliwe Alkohol może wywołać ból głowy spowodowany wypiciem zbyt dużej ilości alkoholu.

Generalnie trudno zabezpieczyć się przed wystąpieniem alergii, jeżeli dziecko jest obciążone genetycznie, ciężko będzie to przeskoczyć. Okazuje się jednak, że istnieje wiele czynników, które odpowiednio dobrane i wprowadzane w życie są wstanie zminimalizować wystąpienie alergii.

Już w okresie ciąży przyszła mama powinna wyeliminować z diety wszystkie alergizujące produkty, które mogą zostać wprowadzane dopiero po ukończeniu drugiego roku życia dziecka i to w sposób bardzo ostrożny, czyli małymi porcjami. Nigdy nie wprowadzamy do diety kilku produktów jednocześnie, gdyż w przypadku wystąpienia alergii trudno będzie stwierdzić, co jest jej przyczyną.

Poza pokarmowymi problemami istnieje cała gama roztoczy, które wywołują te nieprzyjemne dolegliwości. Jednak i w tym wypadku jesteśmy w stanie sobie poradzić, choć wymaga to dużej dyscypliny.

Bowiem w takiej sytuacji należy bezwzględnie przestrzegać porządku w domu, tylko regularne sprzątanie pozawala na usunięcie kurzu. Warto również zrezygnować z wszelkich materiałów oraz zbędnych przedmiotów, które przyciągają kurz.

Dlatego w domach alergików nie powinny znajdować się zasłony, ciężkie firany, a na pewno powinny być regularnie czyszczone i prane, pościele, koce, ręczniki. Również warto zastąpić syntetyczne środki czystości naturalnymi metodami, które nie tylko skuteczniej czyszczą, ale także nie wywołują uczuleń.

Również, jeżeli jest to możliwe ograniczmy kontakt z alergenami wziewnymi w czasie ich największego pylenia.

Comments are closed.