Jak przetrwać sezon wiosenny? Porady dla alergików.

Jak przetrwać sezon wiosenny? Porady dla alergików. kup lek Havrix Adult przeznaczony dla osób dorosłych Narzekasz na ból gardła zamiast iść do apteki po leki.

1. Wąchaj kwiaty – jaśmin, narcyz, gardenia i lilia to kwiaty nieprzyjazne dla alergików. To dość zaskakujące, ale istnieją także odmiany nie wpływające na stan zdrowia alergików. Takie kwiaty jak gladiola, begonia, irys i orchidea nie zawierają alergenów.

2. Często myj swoje włosy – włosy przyciągają różnego rodzaju pyłki. Gdy położysz swoją głowę na poduszce w nocy, niedługo później możesz obudzić się z objawami alergii. Dlatego tak ważne jest mycie włosów przed pójściem spać. Mycie oczyszcza włosy z różnego rodzaju pyłków. Dobrym pomysłem jest także pranie pościeli w temperaturze około 130 stopni.

3. Susz pranie w środku – suszenie prania na zewnątrz (w ogródku, czy na podwórzu) to prosta droga do tego, by złapać alergeny.

4. Dbaj o swoją dietę – możesz walczyć ze swoją alergią za pomocą odpowiedniej diety. Produkty zawierające kwercetynę takiej jak zielona herbata, pomarańcze, brokuły skutecznie hamują wytwarzanie się histaminy. Tym samym eliminują nieprzyjemne uczucie swędzenia, katar i łzawienie oczu.

5. Noś okulary przeciwsłoneczne – okulary chronią oczy przed szkodliwymi pyłkami. Można także stosować rękawiczki i maseczkę. Unikaj także kontaktu dłoni z twarzą..

6. Nie używaj wiatraka – obniż temperaturę w pomieszczeniu za pomocą klimatyzacji, nie wiatraków. Wirując mogą sprawić, że w powietrzu znajdzie się znacznie więcej alergenów – pyłków, kurzu i grzybów. Zawsze możesz pomyśleć o zamknięciu się w piwnicy :-).

7. Zostań w domu – zostań w domu na tak długo, jak to tylko możliwe. Zamiast porannego joggingu (ranki to czas największego natężenia pyłków w powietrzu) zostań w domu. Gdy stężenie pyłków jest szczególnie wysokie (sprawdzaj mapę pyleń!) staraj się ograniczyć wycieczki na zewnątrz. Jeżeli masz jakąś bliską osobę, wykorzystaj ją do pomocy!

8. Dbaj o swojego psa – twój pies tarzając się w trawie zbiera wszelkie możliwe pyłki. Staraj się myć łapy swojego psa zaraz po przyjściu do domu – to one ułatwiają roznoszenie pyłków po całym domu.

9. Pozostaw swoje buty przed drzwiami – nie tylko pies roznosi alergeny po całym domu. Pamiętaj, by zzuć buty przed wejściem do pokoju.

10. Wypróbuj domowy sposób na radzenie sobie z alergią – woda z solą może zdziałać cuda. Usuwa alergeny z twojego nosa, przywraca odpowiedni poziom wilgotności w przegrodzie nosowej i zmniejsza stan zapalny błon śluzowych.

  1. Mi po klimie jest jeszcze gorzej. Kwiaty i zwierzaczki (np. króliki) to bardzo dobry pomysł.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *